رشد چشمگیر باتری های خودرو

رشد چشمگیر باتری های خودرو

باتری های خودرو

باتری خودروهای برقی

باتری خودروهای هیبریدی

باتری خودروهای الکتریکی

باتری ماشین برقی

انتظار می رود صنعت خودروسازی در آینده نزدیک یکی از بخش های اصلی مصرف کننده نهایی باتری های لیتیوم – یونی باشد. پیش بینی می شود نفوذ وسایل نقلیه الکتریکی انگیزه بزرگی را برای رشد صنعت باتری لیتیوم یون ایجاد کند.

انواع مختلفی از انواع وسایل نقلیه در حال حاضر در سطح جهانی موجود هستند که در آن درجه افزایش هیبریداسیون و برق‌رسانی به آن‌ها وجود دارد. از جمله وسایل نقلیه الکتریکی هیبریدی (HEV) ، وسایل نقلیه الکتریکی هیبریدی پلاگین و وسایل نقلیه الکتریکی (EV).

 استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی با سرعت رشد قابل توجهی در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه  هر دو به طور یکسان  رو به  افزایش است. ایالات متحده و چین در حال حاضر در فروش جهانی EV ، همراه با سایر اقتصادهای در حال توسعه مانند هند که قبلاً شروع به تبدیل زیرساخت های حمل و نقل عمومی خودایجاد   کرده اند ، پیشرو هستند.

در سناریوی بازار فعلی، پشتیبانی سیاست نقش حیاتی در هدایت به‌کارگیری وسایل نقلیه الکتریکی ایفا می‌کند. پشتیبانی سیاست با جذابیت وسایل نقلیه برای مصرف کنندگان ، کاهش خطرات برای سرمایه گذاران و تشویق تولیدکنندگان برای تولید وسایل نقلیه الکتریکی در مقیاس بزرگ ، رشد بازار را امکان پذیر می کند.

پیش بینی می شود کاهش قیمت باتری و بهبود فن آوری ، خودروهای الکتریکی قابل رقابت با قیمت را به بازار وارد کند و تقاضا برای فناوری های باتری را ایجاد کند.