6 نشانه پایان عمر باتری گوشی موبایل

6 نشانه پایان عمر باتری گوشی موبایل

هیچ چیز برای همیشه دوام ندارد. این مسئله قطعاً در مورد باتری گوشی های موبایل هم وجود دارد . انسان هنوز به یک منبع انرژی نامحدود دست پیدا نکرده ، بنابراین در حال حاضر باید داشتن انرژی محدود را تحمل کنیم. بیشتر باتری ها معمولاً بین 300 تا 600 سایکل شارژ طول عمر دارند . پس از آن دچار افت میشوند و دیگر به مانند قبل از ظرفیت و مدت زمان کارکرد مناسبی برخوردار نیستند و این سوال برای شما ایجاد میشود که باتری شما خراب شده یا عمر باتری گوشی به اتمام رسیده یا مشکل از دستگاه است ؟ در اینجا 6 نشانه پایان عمر باتری گوشی موبایل که به شما کمک میکند جواب سوال خود را پیدا کنید.

1- موبایل شما روشن نمی شود

این آسان ترین راه است برای تعیین اینکه آیا باتری با مشکل مواجه شده است یا خیر. موبایل شما به سادگی روشن نمی شود. با این حال  اگر هنوز در حال شنیدن اعلان هایی از تلفن خود هستید یا علائمی از باقی ماندن انرژی را در موبایلتان میبینید اما نمایشگر کاملاً سیاه است ، به احتمال زیاد مشکلی در نمایشگر موبایل بوجود آمده است.

2- فقط در صورت اتصال به شارژر ، نشانه هایی از شارژ شدن موبایل دیده می شود.

اگر تلفن شما کاملاً خاموش است و تعمیرکاران مجرب آسیب دیدن صفحه نمایش را رد کرده اند شارژر را به موبایل متصل کنید و بعد از چند دقیقه آن را مشاهده کنید. اگر تلفن شما روشن و شروع به کار کرد شارژر را جدا کنید. اگر به محض جدا شدن شارژر موبایل خاموش شود قطعاً باتری شما از بین رفته است. این نکته را هم در نظر داشته باشید که استفاده از شارژرهای غیر اصلی کارخانه سازنده گوشی موبایل می تواند به باتری آسیب رسانده و عمر آن را کوتاه تر کند.

3- خاموش شدن سریع حتی پس از شارژ کامل

به طور متوسط ، یک تلفن هوشمند با باتری سالم میبایست بین 5 یا 6 ساعت پس از شارژ کامل فعال باشد اگر این زمان به صورت محسوسی کمتر شده باشد نشان دهنده آسیب و پایان عمر باتری است اما اگر مرتباً از موبایل خود استفاده می کنید یا از برنامه های پر مصرف باتری مانند بازیهای پرحجم و سنگین استفاده می کنید یا فراموش می کنید که پس از اتمام کار با اپلیکیشن ها ،برنامه ها را ببندید مصرف باتری موبایلتان بیشتر شده و سریعتر تخلیه میگردد و این کاملا طبیعی است 

4- گرم شدن بیش از حد

  دامنه متوسط دمای سالم برای یک باتری گوشی هوشمند چیزی در حدود 68 الی86 درجه فارنهایت است. باتری شما می تواند در بالاتر از این سطح گرما هم کار کند اما تأثیر منفی بر دوام و عملکرد کلی باتری خواهد داشت. اگردر تلفن همراهتان احساس گرمای بیش از حد می کنید نه تنها خطرناک است بلکه نشانه دیگری است که باتری شما در محدوده انتهایی عمر خود قرار دارد

5- برآمدگی یا بادکردگی

اگر صفحه گوشی شما تغییر حالت داده به احتمال زیاد این نتیجه تورم باتری است که صفحه را به سمت بالا فشار می دهد . متورم شدن باتری یکی از نشانه های خراب شدن و حداقل آسیب دیدن باتری میباشد و میبایست برای جلوگیری از خطرات و ضرر های احتمالی باتری را تعویض کرد و نادیده گرفتن آن احتمال آسیب رسانی به گوشی موبایل را بیشتر می کند.

6- طول عمر باتری گوشی

تمامی باتری ها دارای طول عمر ( سایکل شارژ ) میباشند که مدت آن علاوه بر کیفیت ساختاری خود باتری بستگی به نحوه صحیح استفاده . نحوه صحیح شارژ و دشارژ . سلامت دستگاه و شارژر و… دارد ما بر اساس تجربه دریافتیم با توجه به متغیر های بالا طول عمر مفید باتری های موبایل بین ۲ تا ۴ سال است.