10 باور غلط رایج در مورد باتری های دستگاه تلفن همراه

باور غلط رایج در مورد باتری های دستگاه تلفن همراه

10 باور غلط رایج در مورد باتری های دستگاه تلفن همراه

کاربران برای بهینه سازی شارژ باتری های موبایل خود اقدامات عجیبی را انجام می دهند. با این حال بسیاری از چیزهایی که در مورد باتری های موبایل می شنویم درست نیست و ریشه در مواردی غیرعلمی دارد. بیایید برخی از این باورهای غلط را در مورد باتری ها بررسی کنیم.

 

1- باتری ها “حافظه” دارند

کاربران تصور می کنند اگر باتری را در حدود 50 درصد شارژ کنند بعد از مدتی باتری یادمیگیرد که تا همین محدود شارژ شود و امکان آموزش دادن به عنوان قطعه ای هوشمند است.

 

2-شارژرهای غیر از برند اصلی و متفرقه به باتری شما آسیب می رسانند

اگرچه برخی از شارژرهای غیر اصل و فیک بهینه نیستند (و حتی بعضی از آنها شارژ باتری را طولانی تر می کنند) اما تا زمانی که شارژر به درستی کار کند به آن آسیب نمی رسانند. ولی برخی اوقات زمان شارژ کامل که با شارؤ اصلی حدود 1 ساعت زمان میبرد با شارژ فیک و غیراصلی حدود 5 ساعت طول می کشد که باعث کلافگی کاربر می شود. 

 

3-اتصال به شارژر در طول مدت زمان شب به باتری آسیب می رساند

این باور نادرست است.اکنون اکثر تلفن های هوشمند به اندازه کافی “هوشمند” هستند که می توانند از زمان شارژ باتری مطلع شوند و شارژ را متوقف می کنند. با این حال ، یک کار وجود دارد که می توانید برای افزایش عمر باتری خود انجام دهید. به جای اینکه تلفن خود را تمام شب شارژ کنید ، سعی کنید بیشتر اوقات آن را بین 40 تا 80 درصد شارژ نگه دارید. با این کار طولانی ترین عمر ممکن توسط آن باتری تضمین می شود. 

 

4-از تلفن خود در حین شارژ استفاده نکنید

به نظر می رسد مردم فکر می کنند استفاده از تلفن در حالی که شارژ می شود ، تأثیر منفی بر کیفیت شارژ باتری می گذارد. چه از دستگاه استفاده کنید یا نکنید،دستگاهی که به شارژر متصل است به شارژ کردن باتری ادامه می دهد. 

 

5-خاموش کردن تلفن می تواند به باتری شما آسیب برساند

مطمئناً ، اگر تلفن خود را برای مدت زمان طولانی خاموش بگذارید ، باتری تخلیه می شود (این طبیعت باتری هاست). در صورت که مایل هستید می توانید دستگاه را خاموش کرده و باتری آن را از دستگاه خارج کنید(دستگاه های موبایلی که قابلیت جداسازی باتری را دارند). هیچ آسیبی به باتری نمی رسد. در حقیقت ، برای برخی از دستگاه ها ، یک راه اندازی مجدد ساده می تواند به بازگرداندن عملکرد باتری کمک کند. بنابراین حتی اگر آن دستگاه اندرویدی کاملاً خوب کار می کند ، هر چند وقت یکبار به آن استراحت دهید.

 

6- همیشه باید تلفن خود را قبل از استفاده کامل شارژ کنید

بسیاری از مردم فکر می کنند اولین کاری که باید با یک گوشی هوشمند جدید انجام دهند اتصال آن به برق و شارژ 100٪ آن است. این به سادگی یک باور نادرست است. به یاد داشته باشید ، باتری های تلفن های هوشمند بین 40 تا 80 درصد بهترین عملکرد را دارند و جالبست بدانید اکثر گوشی هایی که تولید شده و روانه بازار می شوند  با نیمی از ظرفیت باتری از قبل شارژ شده اند. 

 

7-قرار دادن باتری در فریزر باعث افزایش عمر آن می شود

من به یاد می آورم چندین سال پیش، باتری ها را برای مدت کوتاهی در فریزر قرار دادیم تا سعی کنیم کمی بیشتر از آنها استفاده کنیم. آن زمان جواب نداد و الان هم جواب نمی دهد. در واقع ، باتری های لیتیوم یون تحت تأثیر گرما و سرما قرار می گیرند. دمای اتاق همیشه بهترین دما برای باتری تلفن هوشمند شما است. به یاد داشته باشید ، این دستگاه ها در هنگام استفاده گرم و  داغ می شوند ، بنابراین نیازی به قرار گرفتن در معرض گرمای اضافی نیست – و سرما دشمن باتری های Li-Ion است.

 

همچنین ، مطمئن شوید که دستگاه خود را در جریان هوا قرار داده اید و در جاهای مرطوب آن را در محفظه ای مناسب بگذارید چون رطوبت باعث تاثیر منفی در عملکرد و عمر باتری دارد و به یاد داشته باشید گرما به باتری ها بیشتر از سرما آسیب می رساند.

 

8- اگر از اینرنت گوشی موبایل استفاده کنید سریعتر شارژ باتری کم می شود

این باور نادرست است. با استفاده از نت آنچنان شارژ باتری گوشی کاهش نمی یابد.ولی اگر با کوشی خئد مشغول انجام بازی شوید موتورهای گرافیکی تخلیه کننده انرژی بسیار زیادی از شارژ باتری هستند. اگر زیاد روی دستگاه های خود بازی می کنید ، در حین بازی (اگر می خواهید عمر باتری خود را بیشتر کنید) صفحه را تا آنجا که می توانید کم نور کنید. اما اگر می توانید آن بازی را هنگام شارژ انجام دهید ، ادامه دهید و آن صفحه را در روشنایی کامل نگه دارید.

 

در ضمن کاهش و تخلیه شارژ باتری به چگونگی استفاده از اینترنت مانند فیلم دیدن آنلاین و یا موزیک آنلاین گوش کردن هم بستگی دارد.این نیز به آنچه شما از اینترنت استفاده می کنید بستگی دارد.

 

9-خاموش کردن Wi-Fi ، بلوتوث و GPS باعث طولانی شدن شارژ باتری می شود

به خودی خود ، این باور هم  نادرست است. زمانی که از این سرویس ها استفاده کنید تخلیه شارژ باتری صورت می گیرد ولی در زمان فعال بودن آن ها ،کاهش شارژ رخ نمیدهد. بنابراین روشن بودن بلوتوث ، هنگامی که از دستگاه بلوتوث استفاده نمی کنید ، بیش از داشتن Wi-Fi هنگام دسترسی به شبکه ، باتری شما را خالی نمی کند. ولی ممکن است مقدار ناچیزی از انرژی را از باتری شما بکشند ، اما در طول یک روز آن را تخلیه نمی کنند. اگر واقعاً نگران عمر باتری خود هستید ، صفحه نمایشگر گوشی موبایل خود را کم نور کنید.

 

10- استفاده از اپلیکیشن مدیریت وظایف به افزایش عمر باتری شما کمک می کنند

 باید بدانیم اپلیکیشن های مدیریت وظایف برای دوام باتری نمی توانند کاری فراتر از نرم افزار سیستم عامل داخلی گوشی شما انجام دهند.این برنامه ها شاید بتوانند وظایف را در لیست سفید / لیست سیاه قرار دهند. اما در پایان ، آنها واقعاً بیش از سیستم داخلی به باتری شما کمک نمی کنند. شاید بخواهید برای کنترل بهتر برنامه های خود از یک اپلیکیشن مدیر وظیفه استفاده کنید ، اما تصور نکنید که اینگونه برنامه ها عمر باتری شما را بهتر از ابزار پیش فرض افزایش می دهد.