خود تخلیه باتری چیست؟

با استفاده از باتری می توانید انرژی را به راحتی ذخیره و حمل کنید. با این حال در حین ذخیره سازی  ممکن است بخشی از انرژی ذخیره شده از باتری “فرار” کند. چگونه می توانید از چنین ” خود تخلیه باتری ” جلوگیری کنید ؟

 

خود تخلیه باتری: کاملاً طبیعی است.

باتری ها در اثر واکنش شیمیایی درون سلول ، الکتریسیته تولید می کنند. در حالت ایده آل ، این اتفاق می افتد هنگامی که به دستگاهی متصل است که به برق نیاز دارد. با این حال ، واکنش می تواند در مقیاس کوچکتر هنگامی که الکترودهای باتری به هم متصل نیستند رخ دهد. این بدان معناست که شارژ باتری به تدریج در طول زمان کاهش می یابد. به این پدیده خود تخلیه می گویند.

 

چگونه می توان تخلیه خود را کاهش داد

مانند بسیاری از واکنش های شیمیایی ، سرعت و شدت آن نیز تحت تأثیر محیط قرار می گیرد. به طور کلی دمای سرد بهتر است ، زیرا سرما واکنش شیمیایی را کند می کند و در نتیجه هرگونه تخلیه ناخواسته باتری را کاهش می دهد.

 

آیا صحیح است  که باتری ها را در یخچال خود قرار دهید؟

 باید از ذخیره باتری در یخچال خود اجتناب کنید. هوای مرطوب داخل یخچال ها باعث تخلیه می شود. به خصوص هنگامی که باتری های خود از درون یخچال بیرون می آورید تراکم می تواند به آنها آسیب برساند و باعث می شود دیگر برای استفاده مناسب نباشند.

بهترین کار این است که باتری های خود را در مناطق سرد اما خشک ترجیحاً بین 10 تا 25 درجه سانتی گراد ذخیره کنید. برای راهنمایی های دیگر در مورد ذخیره سازی ، مطالب قبلی ما در باتری مارکت را بخوانید.

مدیر سایت
ارسال دیدگاه